fot. PAP/Andrzej Grygiel

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności

W Katowicach rozpoczynają się dzisiaj finałowe rozgrywki e-sportu. Wydarzenie odbędzie się jednak bez udziału publiczności. Ma to związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Mistrzostwa  świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters co roku gromadzą w stolicy województwa śląskiego tysiące miłośników e-sportu z całego świata. Zasadnicza część wydarzenia odbywa się w katowickim Spodku oraz pobliskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tegoroczny, czternasty finał rozgrywek, odbędzie się jednak bez udziału publiczności.

To decyzja wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, która zapadła wczoraj wieczorem po konsultacjach z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.  Wszystko przez szalejącą epidemię koronawirusa.

W ubiegłym roku w rozgrywkach wzięło udział 176 tysięcy widzów z całego świata. Niewykluczone, że podobna liczba uczestniczyłaby i teraz. A to ryzykowne. Rozwiązanie zakazu udziału publiczności rozważane było także podczas  rozgrywek półfinałowych. Ostatecznie podjęto szczególne środki ostrożności.

Oprócz kontroli zdrowia posiadaczy biletów i odwiedzających, organizatorzy wcześniej zweryfikowali trasy podróży graczy, mediów i gości specjalnych. Ponadto osoby pochodzące z obszarów wysokiego ryzyka musiały wykonać badania i przedstawić ważne zaświadczenie o stanie zdrowia.

Finałowe rozgrywki potrwają do niedzieli.

TV Trwam News

drukuj