fot. PAP

Rolnicze protesty obejmą dziś całą Polskę

Od godziny 10.00 OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych będzie manifestować na drodze krajowej nr 2, między Siedlcami a Terespolem. Związkowcy zapowiadają, że po zablokowaniu dróg na Mazowszu, protest ma objąć pozostałe województwa.

Najważniejszym postulatem rolników jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła.

Podobny postulat wysuwa NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, która jutro rozpoczyna protesty. O szczegółach w programie Polski Punkt Widzenia na antenie TV Trwam mówił senator Jerzy Chróścikowski, szef związku.

– Lubelskie będzie protestowało pod Urzędem Wojewódzkim. Mazowsze wyjdzie na drogi, będą przejazdy ciągnikami, będą protestować pod urzędami delegatur w Siedlcach, Płocku. Województwo małopolskie organizuje protest w Krakowie pod Urzędem Wojewódzkim. Podkarpackie pod delegaturą w Przemyślu. Świętokrzyskie pod urzędem wojewódzkim w Kielcach. (…) To decyzja Rady Krajowej, która zapadła jeszcze 23 stycznia – poinformował senator Jerzy Chróścikowski.

Protest rolniczej „Solidarności” to efekt fiaska niedawnych rozmów z Ministerstwem Rolnictwa. Związkowcy informowali po spotkaniu, że resort nie jest w stanie rozwiązać problemów rolników.

RIRM

drukuj