Rolnicy zawiesili protest

Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego zawiesili protest. Czekają na rozmowy z prezesem Szczecińskiej Agencji Nieruchomości Rolnych. Gospodarze podjęli protest przeciwko sprzedaży przez Szczecińską ANR ziemi spółkom z obcym kapitałem.

W najbliższy wtorek z protestującymi spotka się prezes ANR Leszek Świętochowski.

Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ „S” Rolników Indywidualnych w Zachodniopomorskim mówi, że komitet protestacyjny chce podjąć rozmowy w sprawie wypracowania nowych rozwiązań, dotyczących obrotu nieruchomościami.

Gospodarz, podkreśla, że dotychczasowe rozmowy prowadziła upolityczniona Izba rolnicza.

– Agencja uważa, że jedynym reprezentantem rolników są Izby Rolnicze, ale wiemy, że izby, czy w Szczecinie, czy większości kraju są izbami upolitycznionymi, pod ogromnym wpływem PSL-u i Platformy Obywatelskiej. Czyli są takie rozwiązania, które mówią, że wszystko jest w porządku i nie ma sprzedaży obcemu kapitałowi. Zresztą świadczy o tym wczorajsza wypowiedź przedstawiciela Kółek i Organizacji Rolniczych Województwa Zachodniopomorskiego i dyrektora Zborowskiego, że wszystko jest dobrze, wszystko zostało załatwione a agencja funkcjonuje prawidłowo – powiedział Edward Kosmal.  

Wczoraj w Stargardzie Szczecińskim odbyła się manifestacja rolników, którzy domagają się realizacji postulatów z grudnia 2012 roku.

Postulują o zaprzestanie wyprzedaży gruntów obcokrajowcom, a także przyznania prawa do wieloletniej dzierżawy ziemi rolnej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl