Rolnicy zakończyli protest na autostradzie A2

Zakończył się protest rolników na autostradzie A2. – Rozchodzimy się. Nie będziemy uprzykrzać życia kierowcom – powiedział lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak.

Rano grupa rolników z ruchu AGROunia zablokowała autostradę A2 na wysokości Brwinowa, tym samym blokując przejazd samochodów w kierunku Warszawy. Domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF.

Rolnicy żądali również audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcieli „uzdrowienia Izb Rolniczych”.

Do protestujących przyjechał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jak powiedział, przybył na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego.

– Przyjechałem do was z propozycją porozumienia – mówił do rolników.

Protest był wspierany przez środowiska narodowe. Poinformował o tym prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl