fot. PAP/Andrzej Grygiel

Rodzice chętniej wysyłają dzieci do przedszkoli

Coraz więcej rodziców decyduje się by posłać swoje dzieci do przedszkoli. W całym kraju otwartych jest już blisko 12,5 tysiąca placówek.  Z kolei od poniedziałku w szkołach podstawowych ruszyły zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla klas I – III.

Od 6 maja swoją działalność wznowiły przedszkola i żłobki. Aby placówki ponownie mogły zostać otwarte decyzje w tej sprawie podejmowały samorządy. Obecnie w całym kraju otwartych jest 12,5 tysiąca przedszkoli. Ministerstwo Edukacji Narodowej cały czas monitoruje sytuację związaną z zapewnieniem opieki dzieciom w placówkach.

– Rozpoczynamy kolejny tydzień, w którym przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mają możliwość uruchomienia opieki dla dzieci – powiedziała rzecznik MEN, Anna Ostrowska.

Od poniedziałku w szkołach podstawowych ruszyły zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla klas I – III. W szkole podstawowej nr 5 w Świdniku świetlica jest otwarta od godz. 6:30 do 17:00.

– W  klasach 1-3 biorą udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, czyli w zajęciach świetlicowych – poinformował Tomasz Szydło, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.

To decyzja, na którą czekali w szczególności rodzice.

– Dostaliśmy dużo pozytywnych sygnałów w tej sprawie od rodziców, którzy z powodów zawodowych nie mogli zostać z dziećmi w domu, ale dzięki uruchomieniu zajęć w szkołach, mieli możliwość wrócić do pracy – zaznaczyła Anna Ostrowska.

W niektórych w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych wprowadzone zostały także elementy zajęć dydaktycznych.

– Będą przynosiły podręczniki i będą odrabiały lekcję pod opieką pań w świetlicy – podkreśliła Aleksandra Brunat, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumii.

W dalszym ciągu kontynuowane jest nauczanie zdalne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl