Rezolucja PiS ws. ludobójczej zbrodni w Katyniu

PiS wzywa polski rząd do większego zaangażowania na rzecz wyjaśnienia ludobójczej zbrodni w Katyniu oraz do udzielenia pomocy prawnej rodzinom ofiar zbrodni.

Rezolucja w tej sprawie zostanie rozpatrzona na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Warto dodać, że dokładnie dziś mijają 73 lata od wydania decyzji na podstawie której dokonano mordu na Polakach.

Pod rezolucją podpisało się 50-ciu posłów największej partii opozycyjnej. O jej szczegółach mówi poseł Jarosław Sellin.

Chcemy, żeby rząd mocniej zaangażował się w walkę o tę sprawę. Nie tylko jako strona pomagająca 15 rodzinom ofiar zbrodni katyńskiej, tylko jako strona inicjująca – czyli państwo, które wnosi do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka skargę międzypaństwową przeciwko Rosji o to, że nie uznaje tej zbrodni za zbrodnię ludobójstw – powiedział poseł Jarosław Sellin.

O godzinie 19.00 w warszawskiej Bazylice św. Krzyża sprawowana będzie Msza św. w intencji wszystkich polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie oraz miejscach dotąd nieznanych.

Pamięć o tych wydarzeniach jest naszym obowiązkiem. Tym bardziej, że w Strasburgu Rosjanie kolejny raz zaprzeczyli iż, są sprawcami ludobójstwa dokonanego na polskich oficerach – jeńcach wojennych z 1940 roku.

– Bezsprzecznie dokumenty, które są w dyspozycji strony polskiej. Ich oświadczenie o tym, że 5 marca 1940 roku najwyższe władze Związku Radzieckiego wydały bezprecedensową dyrektywę, aby pozbyć się  strzałem w tył głowy kilkudziesięciu tysięcy polskich oficerów, jeńców wojennych. O tej zbrodnie nieosądzonej, nieukaranej pamiętać musimy – my współcześnie żyjący. Bo nieukarana i nieosądzona w każdej chwili może się powtórzyć i doprowadzić do nowego nieszczęścia poinformował Andrzej Melak, przew. Komitetu Katyńskiego.

Wypowiedź posła Jarosława Sellina


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Andrzeja Melaka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl