(fot. PAP)

KEP ponownie opowie się za TV Trwam

KEP po raz kolejny potwierdzi stanowisko ws. obecności TV Trwam na multipleksie – zapowiedział ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Podczas rozpoczynającego się dziś dwudniowego Zebrania Plenarnego, księża biskupi zapoznają się z informacjami dotyczącymi drugiego konkursu KRRiT na miejsce na multipleksie dla programu społeczno-religijnego.

O miejsce to stara się Fundacja Lux Veritatis – nadawca katolickiej TV Trwam. Wcześniej KRRiT powołując się na rzekomo niejasną sytuację finansową Fundacji przyznała miejsca innym niszowym stacjom, dyskryminując TV Trwam.

Tymczasem księża biskupi odpowiadając na apele milionów Polaków już kilkukrotnie opowiedzieli się za konkretną telewizją katolicką – mówi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

 – Księża biskupi chcą jeszcze raz potwierdzić swoje stanowisko co do prawa i obecności TV Trwam na multipleksie, dlatego że jest to jedyny katolicki kanał telewizyjny. Wydaje mi się, że w kontekście trwającego konkursu nie jest to wpływanie na decyzję, żeby odbierać wolność Krajowej Radzie, ale zdecydowanie podkreślić, że biskupi Kościoła Rzymskokatolickiego są za prawem dla TV Trwam – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Księża biskupi podczas Zebrania Plenarnego KEP podziękują także za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI i poproszą o światło Ducha Świętego dla księży kardynałów, którzy wybiorą 266. następcę św. Piotra.

Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore, a homilię wygłosi przewodniczący Episkopatu ks. abp Józef Michalik.

RIRM

drukuj