Resort cyfryzacji zapowiada nowe rozwiązania

Od przyszłego roku w Polsce będzie możliwe korzystanie z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem Internetu. Poinformowała o tym minister cyfryzacji Anna Streżyńska. W tym roku mają też wejść do użytku cyfrowe karty miejskie oraz legitymacje emerytów i rencistów.

Minister Anna Streżyńska poinformowała, że na naprawę czekają jeszcze elektroniczne formularze.

– Uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego, obecnie jak to mówią „kompletna masakra”, wystawanie godzinami, czekanie miesiącami na uzyskanie odpisu. Zgłoszenie zbycia pojazdu, wydanie prawa jazdy, rejestracja narodzin dziecka. Część naszych usług jest bardzo prorodzinna, bo też chcemy, żeby rodziny skupiły się na byciu razem, a nie na obecności w kolejkach w urzędach. PIT-y za pośrednictwem profilu zaufanego, nie tylko utwierdzane przez poprzednią należność z PIT-u, ale również profil zaufany, bo profil zaufany dziś jest już powszechnie dostępny przez serwisy bankowe – powiedziała minister.

Minister poinformowała również, że w nowej wersji elektroniczny wniosek o 500 plus będzie znacznie prostszy i bardziej przyjazny. Dokument będzie oparty na oświadczeniach, a nie zaświadczeniach.

Wszystkie te usługi mają znaleźć się w 2018 r. na zintegrowanych stronach internetowych ministerstw w serwisie gov.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl