fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Min. Cyfryzacji pracuje nad kolejnymi udogodnieniami dla kierowców

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad kolejnymi udogodnieniami dla kierowców. Chodzi o tzw. pakiet deregulacyjny. To jeden ze sztandarowych projektów resortu, który ma na celu maksymalne ułatwienie życia zmotoryzowanym.

Jedną z propozycji jest zniesienie konieczności posiadania przy sobie dokumentu prawa jazdy. Kierowcy nie muszą już posiadać dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys podkreślił, że to odpowiedź na apele kierowców.

– Przede wszystkim pracujemy w tej chwili nad tzw. pakietem deregulacyjnym, który ma zwolnić kierowców z konieczności wożenia ze sobą prawa jazdy. Mamy sygnały ze strony kierowców, że oni chętnie zostawiliby w domu prawo jazdy, tzn., że chętnie wychodziliby z domu tylko z kluczykami, więc takie zmiany są planowane – wyjaśnił Karol Manys.

Obecnie mandat za brak prawa jazdy przy sobie podczas prowadzenia pojazdu wynosi 50 zł.

Tradycyjne prawo jazdy miałoby zostać zastąpione przez elektroniczną wersję, która będzie dostępna w aplikacji mObywatel przeznaczonej na smartfony.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl