fot. youtube.com

Otwarcie nowego bloku gazowo-parowego w Gorzowie Wielkopolskim

Premier Beata Szydło weźmie dziś udział w otwarciu nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestycja ma umożliwić redukcję emisji szkodliwych spalin i pyłów do powietrza.

Elektrociepłownia Gorzów jest oddziałem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Nowy blok w Elektrociepłowni wybudowało konsorcjum firm Siemens na podstawie kontraktu podpisanego w październiku 2013 r. Umowa opiewała na 562 miliony złotych netto.

Blok o mocy elektrycznej 138 megawatów i cieplnej 90 megawatów stanowi niezależny, kompletny obiekt energetyczny. Inwestycja ma być przyjazna środowisku i przyczyni się do ograniczenia emisji spalin i pyłów. Blok opalany jest w znaczniej mierze przez gaz o cenach niższych w stosunku do gazu sieciowego. Pochodzi on z należącej do PGNiG kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego „Lubiatów”.

Wizytę w Gorzowie premier Beata Szydło rozpocznie od złożenia kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym powstanie gorzowskiej Solidarności o godz. 09.50, następnie Prezes Rady Ministrów zwiedzi nową instalację i spotka się z pracownikami Elektrociepłowni Gorzów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj