fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców spotka się z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera poseł Beatą Szydło. Przedstawiciele stowarzyszenia przed wyborami prowadzą rozmowy z politykami różnych partii politycznych.

Chcą poznać stanowisko polityków w konkretnych obszarach życia rodzin.

Istotnym tematem jest kwestia reformy obniżenia wieku szkolnego – mówi założycielka stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców Karolina Elbanowska.

– Zdecydowana większość Polaków jest za tym, żeby to rodzice decydowali o tym, czy ich dziecko rozpocznie edukację w wieku 6 czy 7 lat. Myślę, że to wszystko jest do szczegółowego omówienia, ale generalnie dziś w Polsce ważne jest to, żeby przywrócić rodzicom decyzyjność w sprawach najważniejszych – w sprawach ich dzieci – podkreśliła Karolina Elbanowska.

Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się do prezydenta o dopisanie do wrześniowego referendum pytań w kwestii m.in. obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Bronisław Komorowski odpowiadając na wniosek PiS-u stwierdził, że dopisać to się można do wycieczki szkolnej albo pamiętnika.

RIRM

drukuj