fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier B. Szydło: powinniśmy brać przykład, jak można wspólnie zbudować coś wielkiego

Na uroczystość konsekracji wotum wdzięczności przybyli przedstawiciele władz państwowych – marszałek Senatu, premier, wielu ministrów, parlamentarzystów i samorządowców. Obecny był także przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP.

Na wczorajszą uroczystość prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał specjalny list. W jego imieniu odczytał go szef gabinetu prezydenta, minister Adam Kwiatkowski.  [czytaj więcej]

Słowa pozdrowienia i wdzięczności skierowała do pielgrzymów zgromadzonych na uroczystości konsekracji kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II premier Beata Szydło.

– Niezwykle wzruszające wielkie dzieło. Wielkie dzieło o. Dyrektora, całej Rodziny Radia Maryja. Myślę, że wszyscy powinniśmy brać przykład, jak można wspaniale wspólnie zbudować coś wielkiego – podkreśliła premier w wypowiedzi dla TV Trwam.

Podobnego zdania był m.in. Janusz Wojciechowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Wielkie, piękne dzieło, jesteśmy dumni i dziękujemy wszystkim, którzy do tego dzieła się przyczynili – o. Dyrektorowi, Rodzinie Radia Maryja, wszystkim darczyńcom – mówił polityk.

Inspiracją do powstania tej wspaniałej świątyni było świadectwo życia św. Jana Pawła II oraz wielkie dziedzictwo, jakie po sobie pozostawił.

– Gdzie by nie było Ojca Świętego, tam dochodziło do przebudzenia, do zmian. Ja byłem  w wielu krajach (…) w Europie i spotykałem się z wieloma przedstawicielami państw, ministrami. I oni podkreślali tę ogromną rolę Ojca Świętego – zwrócił uwagę Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej.

Poseł Alicja Zając nie ma wątpliwości, że wotum wdzięczności będzie centralnym punktem wszystkich pielgrzymek do Torunia.

– Będzie miejscem modlitwy i prośby do św. JPII o wstawiennictwo w intencji naszej ojczyzny, naszych rodzin i w sprawach osobistych, które nosimy w sercu – wskazała poseł. 

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj