fot. flickr.com

RE przyjęła szkalujący katolików ,,Raport o antysemityzmie”

Rada Europy przegłosowała kontrowersyjny „Raport o antysemityzmie”. Dokument uzasadniający unijną rezolucję wzywającą do walki z antysemityzmem zawiera tezy szkalujące katolików.

W myśl raportu praktykujący katolicy są antysemitami w większym stopniu niż reszta populacji. Jednocześnie wskazuje on, że tylko niewielka część wyznawców islamu jest niechętna Żydom.

Poseł Dominik Tarczyński z sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, który ujawnił treść raportu, dziwi się, że na forum RE przyjmowane zostają takie dokumenty.

Nie tylko zarzucono katolikom, że są antysemitami, ale też zestawiono nas z wyznawcami islamu, przedstawiając nas jako tych gorszych. To jest tak nieprawdziwe, że musiałem zareagować. Oczywiście głosowałem przeciwko tym wszystkim poprawkom, które wpłynęły, ale to i tak nie zmieniło raportu. To jest po prostu skandal! O walce z antysemityzmem powiedziano już wszystko. Oczywiście to zjawisko, które trzeba potępiać i my je potępiamy, ale powstawanie takiej rezolucji na podstawie takich raportów uderza bezpośrednio w Polaków i w katolików. Autorem jest socjalistka z Łotwy, więc można było się spodziewać, że tego typu zapisy spod pióra lewackiej pani polityk się pojawią, ale nie spodziewałem się, że aż takie – ocenia poseł Dominik Tarczyński.

Sprawa  wpisuje się w forsowaną nie tylko przez polityków unijnych, ale także krajowych, tezę o polskim antysemityzmie.

Przed niechęcią Polaków do Żydów ostrzegała ostatnio podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Tymczasem  zapomina się o tym, że Polska była w czasie II Wojny Światowej jedynym państwem, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Mimo tego, wielu Polaków ryzykowało życie swoje i bliskich, aby udzielić im schronienia.

RIRM

drukuj