fot. pixabay.com

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego nie uchylili stanowiska ws. ideologii LGBT

Sejmik Województwa Lubelskiego nie ugiął się pod ideologicznym naciskiem. Radni nie zgodzili się na uchylenie stanowiska w sprawie uderzającej w małżeństwo i rodzinę ideologii LGBT.

Środowiska LGBT cały czas prowadzą swoją ofensywę. Silne lobby lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów cały czas próbuje zniszczyć podstawową komórkę społeczną, jaką jest rodzina. To właśnie w jej obronie część sejmików województw przyjęło uchwały, które były jasnym sprzeciwem wobec działań promujących ruchy LGBT w sferze publicznej. Jako pierwszy w Polsce zrobił to Sejmik Województwa Lubelskiego.

– Jako radni Prawa i Sprawiedliwości zawsze będziemy stali w obronie rodziny i wartości chrześcijańskich – oświadczył wicemarszałek Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa.

Takie stanowisko nie podobało się jednak radnym Platformy Obywatelskiej. Teraz dołączyli do nich sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, wspólnie domagając się wycofania dokumentu przyjętego dwa lata temu.

– Jest to próba straszenia społeczeństwa, że jeśli nie wycofamy uchwały w obronie rodziny, Komisja Europejska cofnie nam środki europejskie, co jest bzdurą i kłamstwem – zaznaczył Michał Mulawa.

W piątek w tej sprawie odbyło się posiedzenie Sejmiku Województwa Lubelskiego. To spór fundamentalny, spór o najważniejsze wartości polskie, europejskie i chrześcijańskie – akcentował prof. Mieczysław Ryba.

– Kluczowa sprawa, jaka się tu pojawia, to kwestia wolności słowa i prawdy o tym, co to jest rodzina, kto to jest kobieta, kto to jest mężczyzna i co to jest Polska – wskazał prof. Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Ostatecznie w głosowaniu sejmik uchwały nie przyjął, odrzucając wniosek o uchylenie stanowiska przyjętego w 2019 roku. Za głosowało 14 radnych, przeciw 17, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podobna dyskusja toczy się także w Małopolsce.

– Niektórzy radni opozycji próbowali wciskać wielką ciemnotę, sugerując, że jest więcej płci niż dwie; próbując prezentować dane, dowody i definicje, które są całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i z nauką – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Michał Drewnicki.

Tu głos zabrał nowy Rzecznik Praw Obywatelskich, który niespełna miesiąc po wyborze dał się poznać jako ideologiczny kontynuator swojego poprzednika, Adama Bodnara. Naciskał na radych Sejmiku Województwa Małopolskiego, by uchylili uchwałę broniącą rodzinę przed naporem ideologii LGBT.

– Dziwię się, że nowy RPO próbuje wejść w konflikt, stając po jednej ze stron, powielając kłamliwe argumenty. Nie tędy droga. Prawda powinna tutaj wygrać – podkreślił Michał Drewnicki.

W głosowaniu małopolscy radni nie uchylili deklaracji w obronie rodziny. W spór w obronie wartości włącza się Komisja Europejska. Unijni urzędnicy grożą samorządom, które walczą z ideologią LGBT, odebraniem funduszy europejskich.

TV Trwam News

drukuj