fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Trzaskowski dla „SE”: Myślę o zamknięciu Centrum dla samochodów

Chcemy wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski – zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy mówił w „SE” m.in. o tym, że ma ambitne plany walki o czyste powietrze. Zaznaczył, że mimo kłopotów miastu udało się zlikwidować 500 kopciuchów.

„Walki ze smogiem nie można jednak ograniczyć tylko do palenia w gospodarstwach domowych, bo oprócz węgla z palenisk są przecież także spaliny samochodowe” – powiedział  Rafał Trzaskowski.

„Pewnie nie unikniemy w przyszłości ograniczenia wjazdu do centrum. Przed nami poważna na ten temat dyskusja. Na razie od przyszłego roku podwyższamy opłaty za parkowanie, wprowadzamy bardziej restrykcyjną strefę parkowania w centrum miasta” – mówił „SE”.

„Chcemy też wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski. Zaczynamy od siebie i dlatego deklaruję, że na tym terenie wkrótce będą jeździły tylko niskoemisyjne autobusy” – zaznaczył prezydent Warszawy.

PAP

drukuj