Sztab P. Jakiego: R. Trzaskowski nie sprawdził się jako minister cyfryzacji, nie sprawdzi się jako prezydent stolicy

Raport NIK z 2015 r. pokazał, że Rafał Trzaskowski nie sprawdził się jako minister cyfryzacji i wiele wskazuje na to, że tak samo nie sprawdzi się, jeżeli zostanie prezydentem Warszawy – ocenili przedstawiciele sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryka Jakiego.

Rzecznik sztabu Patryka Jakiego Jacek Ozdoba mówił na konferencji w „Jaki Cafe”, że Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała Ministerstwo Cyfryzacji z okresu, gdy resortem kierował kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

„Ten raport jest miażdżący. Wykazano w nim, że nienależycie, nieprawidłowo nadzorował kwestie cyberbezpieczeństwa” – powiedział Jacek Ozdoba.

Według niego, NIK stwierdziła, że minister cyfryzacji „nie realizował należących do niego zadań w zakresie inicjowania i koordynowania działań innych podmiotów w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego państwa”.

„Mamy tutaj czarno na białym przedstawiony dowód na to, że NIK wykazała, że Rafał Trzaskowski w tak ważnym obszarze nie nadzorował odpowiednio systemu czy działań związanych z cyberbezpieczeństwem” – mówił Jacek Ozdoba.

Wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji, kandydat na radnego Sebastian Kaleta powiedział, że „nie sposób znaleźć pozytywnych dokonań Trzaskowskiego jako ministra czy posła kolejnych parlamentów”.

„Rafał Trzaskowski jest osobą, która będąc ministrem nie zajmowała się powierzonymi zadaniami. NIK nie miała co do tego najmniejszych wątpliwości, dlatego też można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że gdyby wybrano go na prezydenta m.st. Warszawy, również kluczowymi sprawami dla warszawiaków by się nie zajmował” – ocenił Sebastian Kaleta.

Przekonywał, że Rafał Trzaskowski nie sprawdził się jako osoba, która miała zarządzać ważnym sektorem administracji rządowej.

„I wiele wskazuje na to, że tak samo nie sprawdzi się ewentualnie będąc wybranym na prezydenta m.st. Warszawy” – stwierdził Sebastian Kaleta.

Jak mówił, NIK „wprost wskazuje imiennie Rafała Trzaskowskiego w zakresie bagatelizowania problemu cyberbezpieczeństwa w 2014 roku poprzez likwidację ciał doradczych, które złożone są z ekspertów”.

Sebastian Kaleta przekazał, że raport NIK obejmuje lata 2008-2014 i pochodzi z 2015 r. Rafał Trzaskowski był ministrem administracji i cyfryzacji w latach 2013–2014.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl