R. Terlecki: Przed wakacjami szczegółowe informacje o tym, co zamierzamy zrobić na wsi

Jeszcze przed wakacjami pojawią się szczegółowe informacje o tym, co zamierzamy zrobić na wsi; to jest bardzo ważny i trochę zaniedbany temat – powiedział w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Bogorii (Świętokrzyskie) wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Wizyta Ryszarda Terleckiego w regionie świętokrzyskim odbyła się w ramach kampanii Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna”.

Podczas spotkania w Bogorii polityk mówił o sukcesach rządu oraz o tym, czego jeszcze nie udało się zrealizować. Przedstawił także szczegóły reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie.

Wśród największych sukcesów rządu Ryszard Terlecki wymienił program 500 plus.

On się udał, działa. To jest zasługa, której nam zazdroszczą inne kraje” – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Polityk zaznaczył, że rząd zmniejszył także wiek emerytalny, a w najbliższym czasie wprowadzony zostanie program Wyprawka plus. Dodał, że często opozycja zarzuca rządzącym, że „rozdaje pieniądze”.

My uważamy inaczej, że to jest koło napędowe gospodarki, że te pieniądze przecież trafiają na rynek, rodzice je wydają, to napędza koniunkturę” – wyjaśnił Ryszard Terlecki.

Według polityka, kolejnym sukcesem rządu jest zreformowanie oświaty.

Zrobiliśmy ważną reformę edukacji. Nie wszyscy rozumieją sens tej reformy. Rozumieją ją nauczyciele z powołania, rozumie wielu rodziców, że ta reforma była konieczna” – mówił wicemarszałek Sejmu.

Jak dodał, jako wieloletni wykładowca akademicki patrzył „z przerażeniem, jak poziom edukacji w Polsce się obniżał z roku na rok”.

Tu trzeba było wykonać radyklany ruch. Wykonaliśmy go, to się powiodło, choć oczywiście efekty tego zobaczymy za 20, 15 lat” – ocenił Ryszard Terlecki.

Zapewnił też, że rząd zwraca dużą uwagę na bezpieczeństwo kraju, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Mówiono nam przez wiele lat, że wojsko jest niepotrzebne, mamy sojuszników, pieniądze lepiej wydać na coś innego. Ja powtarzam taką starą maksymę, że >>sojusznicy pomogą silnym i tylko silne państwo może liczyć na to, że sojusznicy w porę przyjdą z pomocą<<” – podkreślił Ryszard Terlecki.

Zrobiliśmy tu bardzo dużo, a robimy obecnie największą operację finansową w historii polskiej armii, to jest zakup rakiet Patriot, które bardzo poważnie zmienią naszą sytuację, jeśli chodzi o obronność” – zaznaczył polityk.

Dodał, że rząd przywraca też zamykane przez poprzedników posterunki policji.

Nawiązując do reformy sądownictwa, Ryszard Terlecki zaznaczył, że kiedy PiS było w opozycji, to w biurach poselskich tej partii nieustannie pojawiali się obywatele ze skargami na wymiar sprawiedliwości.

Tu udało nam się dokonać tych zmian. Prokuratura jest zmieniona, sądy także, jesteśmy w trakcie realizacji tej reformy. Oczywiście efekty tego na najniższym poziomie nie będą widoczne od razu, rok, dwa, trzy, ale z pewnością będą i z pewnością poprawi to odbiór władzy w oczach społeczeństwa” – mówił wicemarszałek Sejmu.

Nigdzie w Europie nie jest tak, że sądy są poza wszelką kontrolą społeczną” – dodał.

Ryszard Terlecki zaznaczył, że rządowi nie udało się zrealizować wszystkich pomysłów, m.in. projekt Mieszkanie plus.

Obiecywaliśmy, że to ruszy zaraz po objęciu przez nas władzy. Niestety, skala jest za mała, w tej chwili buduje się kilkanaście tysięcy mieszkań, to jest kropla w morzu potrzeb. Premier Morawiecki zadeklarował, że do wyborów w przyszłym roku w budowie będzie 100 tys. mieszkań” – powiedział polityk.

Podkreślił, że przed rządem „jeszcze wiele”, jeśli chodzi o służbę zdrowia.

W tej dziedzinie trochę się poprawiło, ale to nie jest poprawa, która byłaby satysfakcjonująca, która by nas zadowalała” – dodał Ryszard Terlecki.

Szef klubu PiS przekazał, że w drugiej połowie lipca partia podsumuje spotkania polityków PiS w ramach kampanii „Polska jest jedna”.

Będziemy tam odpowiadać na państwa wątpliwości, ale także umieścimy te pomysły, bo to często pojawiają się bardzo dobre pomysły, będziemy chcieli je wykorzystać” – powiedział Ryszard Terlecki.

14 kwietnia podczas konwencji PiS „Polska jest jedna” premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kilka działań, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność plus, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie funduszu dróg lokalnych. Wicepremier Beata Szydło anonsowała premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka i wsparcie kulturalnej aktywności seniorów w mniejszych ośrodkach przed każdym rokiem szkolnym.

W ramach kampanii „Polska jest jedna” w woj. świętokrzyskim ma się odbyć 25 spotkań z politykami PiS. W maju region odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl