fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: Bardzo ważne i aktualne jest pytanie, gdzie leży granica ustępstw wobec nadużyć prawa ze strony Brukseli

Polska pozostanie w Unii Europejskiej, a głosy, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do jej opuszczenia to wymysł medialny – mówił na antenie Polskiego Radia Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Polska staje się ofiarą nadużyć ze strony Unii Europejskiej. W minionym tygodniu Parlament Europejski przyjął rezolucję, która krytykuje polską praworządność oraz projekt ustawy medialnej. To tylko jeden przykład niesprawiedliwych traktatów unijnych. Polski rząd jawnie się temu sprzeciwia.

Z kolei politycy opozycji uważają, że PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, na antenie Polskiego Radia potwierdził, że Polska pozostanie w Unii Europejskiej.

„Bardzo ważne i aktualne jest pytanie, gdzie leży granica ustępstw wobec różnych nadużyć prawa i nadużyć traktatów ze strony Brukseli” – wskazał wicemarszałek Sejmu.

Ryszard Terlecki dodał, że dalsze takie postępowanie Unii może zakończyć się podjęciem drastycznych środków przez Polskę.

„To możliwości stosowania weta w różnych sytuacjach oraz podnoszenia sporu na wyższy poziom, na poziom Rady Europejskiej” – wyjaśnił polityk.

Wcześniej o tym, że polexit to medialny wymysł mówił także wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Chcemy być w Unii, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem. Chcemy, by to, co zostało w traktatach zawarte, było bardzo ściśle przestrzegane” – podkreślił prezes PiS.

Unia Europejska znalazła się w głębokim kryzysie. Politycy partii rządzącej zapewniają, że Prawo i Sprawiedliwość będzie się mu przeciwstawiać po to, by Unia znów stała się wspólnotą państwową, której celem jest współpraca na rzecz lepszego poziomu życia Europejczyków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl