R. Bochenek ws. wyników ekshumacji gen. Kwiatkowskiego: Politycy PO kłamali

To bardzo smutna sprawa, która pokazuje, że politycy Platformy Obywatelskiej przez lata kłamali powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do wyników ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego.

Według doniesień medialnych, w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie Smoleńskiej, znaleziono szczątki ośmiu osób. Tę informację potwierdziła prokuratura.

Ta sytuacja pokazuje, że po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. nie dopełniono podstawowych procedur – podkreślił Rafał Bochenek.

To jest bardzo smutna sprawa. To pokazuje, że politycy PO przez lata w tej sprawie kłamali. Pragnę przypomnieć, że była premier Ewa Kopacz mówiła oficjalnie, iż wszystkie procedury zostały dochowane, wszystko przebiegało zgodnie z prawem, we wszystkich czynnościach uczestniczyła osobiście, a po latach widzimy, że niestety to tak nie przebiegało, a państwo po raz kolejny zawiodło. Ta sytuacja pokazuje, że bardzo zaniedbano te czynności, które powinny być w tej sprawie dopełnione. Nie dopełniono podstawowych procedur – zaznaczył rzecznik rządu.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

W ubiegłym roku śledztwo smoleńskie przejęła Prokuratura Krajowa. Prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy. Wcześniej z powodu wykrytych nieprawidłowości przeprowadzono już  dziewięć ekshumacji.

 

RIRM

drukuj