W. Putin: Sankcje przeciwko Rosji nie rozwiążą kryzysu na Ukrainie

Po spotkaniu w Wersalu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem prezydent Rosji Władimir Putin ocenił, że sankcje nałożone przez Zachód na Rosję w żaden sposób nie przyczyniają się do rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Występując na wspólnej z Putinem konferencji prasowej, Macron opowiedział się za szybkim – „w najbliższych dniach albo tygodniach” – przeprowadzeniem dyskusji na temat konfliktu ukraińskiego w ramach formatu normandzkiego, który obejmuje Rosję, Ukrainę, Niemcy i Francję.

Władimir Putin zdementował również pogłoski, jakoby rosyjskie władze ingerowały w przebieg francuskich wyborów prezydenckich.

Putin powiedział, że jego spotkanie z szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen, która była rywalką Macrona w wyborach, nie oznaczało próby wpływania na proces wyborczy.

Rosyjski przywódca dodał, że w rozmowie z nim Macron nie poruszył tematu domniemanej ingerencji Rosji w wybory.

Na wspólnej z Putinem konferencji prasowej Macron wskazał jednak, że takie rosyjskie media jak portal Sputnik czy telewizja RT (Russia Today) w czasie kampanii wyborczej przekazywały fałszywe wiadomości (fake news) – podał Reuters.

Okazją do wizyty Putina we Francji było otwarcie zorganizowanej w Wersalu pod Paryżem wystawy o 300. rocznicy wizyty w tym kraju cara Piotra Wielkiego.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl