Przyznano już 2 mln 440 tys. świadczeń z programu „Dobry Start”

Rodzice chętnie korzystają z rządowego programu „Dobry Start”. Dotychczas przyznano 2 mln 440 tys. świadczeń na wyprawkę szkolną dla uczniów. Rządowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat.

Obecny czas dla rodziców to przede wszystkim zakupy przyborów szkolnych. Rządowe świadczenie pomaga im pokryć część kosztów. O tym, że tak jest przekonuje Krzysztof Jurczyk, ojciec trzech córek.

– Te wydatki kiedyś szły na podręczniki szkolne, na przybory. Teraz jest o tyle dobrze, że podręczniki są dotowane przez państwo, więc głównie pieniądze wydawane są przez nas na przybory szkolne, na odzież, ponieważ to są rzeczy najdroższe. Tak szacując, że na każde dziecko trzeba wydać ok. 500 – 700 zł, żeby rozpocząć rok szkolny, więc to są spore koszty i ten program wyprawka na pewno pomaga, żeby dopiąć budżet rodzinny we wrześniu, który jest trudny – mówi Krzysztof Jurczyk.

Aby uzyskać wsparcie, należy złożyć wniosek. Od 1 lipca można to zrobić przez stronę rządową [email protected] lub portal PUE ZUS, a od 1 sierpnia także drogą tradycyjną w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Termin składania wniosków minie 30 listopada. W ubiegłym roku z programu skorzystało prawie 4,5 mln dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl