Przygotowania do 80. rocznicy zbrodni katyńskiej

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy, by godnie uczcić 80. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Przed południem szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk poinformował, że przygotowywana jest wizyta Mateusza Morawieckiego w Smoleńsku i Katyniu.

– Jesteśmy w trakcie analizowania możliwości i przygotowywania takiego wyjazdu – oświadczył Michał Dworczyk.

Informacje potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

– Chcę się udać do Smoleńska i do Katynia, aby oddać hołd ofiarom straszliwego sowieckiego mordu w lesie katyńskim oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej. Oba te wydarzenia na zawsze zmieniły historię Polski – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Minister Michał Dworczyk w wywiadzie radiowym stwierdził, że nie wie, czy podobne przygotowania są prowadzone W Kancelarii Prezydenta.

– Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ogromnie zależy na tym, żeby uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej były uczczone w należyty i godny przez państwo polskie sposób – oświadczył rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Poinformował on, że w najbliższych dniach ma dojść do spotkania szefów dyplomacji Polski i Rosji. Jednym z tematów rozmów ministrów ma być kwestia przygotowania uroczystości rocznicowych.

TV Trwam News

drukuj