fot. ipn.gov.pl

Przełom w sprawie ekshumacji polskich ofiar na Ukrainie

Ukraina pozytywnie odpowiedziała na Polski wniosek w sprawie ekshumacji. Wiceszef ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformował, że Ukraina chce wznowić poszukiwania i ekshumacje polskich ofiar.

W zeszłym tygodniu ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki przekazał wniosek na prace ekshumacyjne. Odzew Ukrainy jest pozytywny – chce wznowić ekshumacje i prace poszukiwawcze polskich ofiar pochowanych na ukraińskim terytorium.

– Mamy konkretne ustalenia i zaczęliśmy je realizować. Od słów przechodzimy do działań (…) W tym tygodniu przekazaliśmy naszą pozytywną odpowiedź stronie polskiej, więc idziemy dalej dobrą drogą – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar.

Teraz Polska musi wybrać ukraińskiego wykonawcę prac poszukiwawczych i ekshumacji. Później będzie musiała uzyskać niezbędne pozwolenia władz Ukrainy. To znak, że już wkrótce polscy i ukraińscy specjaliści rozpoczną prace ekshumacyjne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl