fot. PAP/EPA

Protesty na Ukrainie

Ukraińcy protestują przeciwko podniesieniu cen gazu i prądu. Władze kraju zapowiadają zmiany mające na celu obniżenie kosztów.

Z początkiem roku, na Ukrainie ceny gazu i prądu znacząco poszły w górę. Chodzi nawet o 14-procentową podwyżkę. Zniknęła także obowiązująca dotychczas zniżka na pierwsze 100 kWh. Zmiany te budzą niepokój i niezadowolenie wśród obywateli, którzy zdecydowali się wyjść na ulice.

Na tle protestów prezydent Wołodymyr Zełenski zwołał naradę, na której polecił rządowi rozwiązanie problemu wysokich taryf, a ukraiński premier zaprezentował dwa scenariusze, umożliwiające ich obniżenie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl