fot. Adam Białous/Nasz Dziennik

Protest w Koninie odwołany. Rolnicy czują się zastraszani

Planowany na dziś protest rolników w Koninie został odwołany. Część rolników czuje się zastraszona i boi się brać udział w antyrządowych manifestacjach – wyjaśnił Sławomir Dąbrowski, wiceszef Wielkopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Powodem obaw rolników było odebranie jednemu z wielkopolskich gospodarzy prawa jazdy za udział w proteście w lutym tego roku.

Rolnicy mieli dziś protestować przed Urzędem Wojewódzkim w Koninie przeciw m. in. wykupowi polskiej ziemi obcokrajowcom, jednak protest nie odbył się, ponieważ niektórzy z nich obawiają się represji.

– Dzisiejszy protest został przełożony. Część rolników poczuła się zastraszona odebraniem prawa jazdy rolnikowi Piotrowi Mizernemu. Część osób w obawie, że będą kolejnymi ofiarami, tak jak pan Piotr Mizerny, nie zdecydowała się uczestniczyć w proteście – tłumaczy Sławomir Dąbrowski.

Rolnicy domagają się od rządu zwiększenia opłacalności produkcji trzody chlewnej, mleka i stworzenia warunków do sprzedaży bezpośredniej.

RIRM

drukuj