fot. pixabay.com

Ruszył nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych we wszystkich obszarach

Od 21 czerwca można składać wnioski na modernizację gospodarstw rolnych we wszystkich pięciu obszarach. Wsparcie obejmuje: rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego, inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji oraz nawadniania w gospodarstwie.

Największy limit wsparcia, jaki można otrzymać w całym okresie realizacji PROW na lata 2014-2020, dotyczy rozwoju produkcji prosiąt. Wynosi on 900 tys. zł. Limit na kolejne trzy obszary wsparcia wynosi 500 tys. zł. Na nawadnianie w gospodarstwie przewidziane jest 100 tys. złotych.

Wysokość dofinansowania zasadniczo wynosi 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych – przypomniała Halina Szymańska, prezes ARiMR, wskazując na zasady składania wniosków.

– W przypadku tegorocznych naborów we wszystkich obszarach – można złożyć tylko jeden wniosek o pomoc. Jeżeli rolnik zdecyduje się na pomoc na inwestycję w produkcję prosiąt, czyli obszar A, to nie może ubiegać się już o wsparcie w obszarach B, C i D. Natomiast można łączyć pierwsze cztery obszary z inwestycją nawadniania gospodarstwa. Wniosek należy złożyć osobiście albo przez osobę upoważnioną w oddziałach regionalnych agencji lub w biurach powiatowych. Można nadać przesyłkę rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć wniosek elektronicznie za pomocą skrzynki podawczej ePUAP – wyjaśniła Halina Szymańska.

Nabór wniosków potrwa do 19 sierpnia br. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie arimr.gov.pl.

RIRM

drukuj