Protest rolników w Łasinie

Przeciwko złej polityce rolnej rządu Donalda Tuska protestują gospodarze w Łasinie w powiecie grudziądzkim na drodze nr 16. Rolnicy od godziny chodzą na przejściach dla pieszych.

Dramatycznie spadają ceny na płody rolne, dlatego musimy interweniować podkreśla Marek Duszyński organizator protestu, Wojewódzki Delegat Izb Rolniczych. Jednocześnie gospodarz prosi kierowców o wyrozumiałość, ale jak zaznacza rolnicy nie pojadą protestować do Warszawy ponieważ ich po prostu na to nie stać.

– Radykalnie spadły ceny szczególnie zbóż i rzepaku, jeżeli dostaną za rzepak tysiąc, tysiąc sto; za pszenicę pięćset, a za przeżyto niecałe czterysta. Takie ceny są w naszych regionach. Polityka rolna tego rządu doprowadziła do tego, że rolnicy są na skraju bankructwa. Nasz region jest jednym z najbardziej typowo towarowych, rolniczych regionów. Wiele rynków poszło na bankructwo więc innego wyboru nie mamy – powiedział Marek Duszyński.

Protest rolników na drodze w kierunku Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego potrwa do godz. 20.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl