Sąd nakazał zatrzymanie Mursiego za związki z Hamasem

Sąd w Kairze nakazał zatrzymanie byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego na 15 dni za spiskowanie z radykalnym palestyńskim Hamasem i ucieczkę z więzienia w 2011 roku – poinformowała oficjalna agencja MENA.

Islamista Mursi, który od odsunięcia go przez armię od władzy 3 lipca przetrzymywany był w tajnym miejscu, został teraz formalnie zatrzymany.

Sąd przedstawił mu całą listę zarzutów, w tym spiskowanie z Hamasem i zabicie żołnierzy – podała MENA.

Popierające Mursiego Bractwo Muzułmańskie w reakcji na decyzję sądu wydało oświadczenie, w którym nazwało zatrzymanie obalonego prezydenta powrotem do ery byłego dyktatora Egiptu Hosniego Mubaraka.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl