Co najmniej 5 ofiar starć w Al-Mansura i ataku na płw. Synaj

Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych starć, które wybuchły w nocy z piątku na sobotę między zwolennikami i przeciwnikami islamistów w Al-Mansura na północy Egiptu. Z kolei w ataku na półwyspie Synaj zginęły dwie osoby – poinformowały egipskie media.

Poprzedni bilans starć w oddalonym o ok. 120 km od Kairu Al-Mansura mówił o dwóch zabitych.

Portal „Al-Ahram” pisze, że w czasie przepychanek i starć po obu stronach używano broni białej i broni palnej. Zginęły trzy kobiety, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

W piątek na ulice egipskich miast wyszły tysiące zwolenników odsuniętego od władzy 3 lipca przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego, który wywodzi się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego.

8 lipca w trakcie starć między islamistami a wojskiem pod siedzibą Gwardii Republikańskiej w Kairze zginęło 51 osób, a ponad 400 zostało rannych.

W przeddzień piątkowych demonstracji wojsko ostrzegło, że ci, którzy dopuszczą się wandalizmu wobec obiektów wojskowych lub naruszą spokój społeczny, narażą swe życie na niebezpieczeństwo.

W nocy z piątku na sobotę niespokojnie było też na półwyspie Synaj. W pobliżu Al-Arisz śmierć poniosło dwóch cywilów, gdy w ich dom trafił pocisk, wystrzelony przez grupę zbrojną.

Od odsunięcia Mursiego od władzy na półwyspie Synaj wzrosła liczba napaści na policję, wojsko i cywilów. Na półwyspie, który zamieszkany jest głównie przez beduinów, swoje bazy mają islamskie grupy bojowe.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl