fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zakończy dziś wizytę apostolską w Egipcie

Rozpoczyna się drugi i ostatni dzień wizyty Ojca św. Franciszka w Egipcie. Papież zakończy dziś swoją XVIII pielgrzymkę. Hasłem wizyty są słowa: „Papież pokoju w Egipcie pokoju”.

Dziś przed południem papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. w bazie lotniczej pod Kairem. Wczoraj Biskup Rzymu spotkał się z prezydentem Egiptu oraz imamem uniwersytetu Al–Azhar, a następnie wziął udział w międzynarodowej konferencji na temat pokoju.

Papież Franciszek powiedział, że tylko pokój jest święty. Żadna przemoc nie może być popełniana w imię Boga, ponieważ zbezcześciłaby jego imię – dodał.

– Wspólnie, z tej ziemi spotkania między niebem a Ziemią, przymierza między narodami i ludźmi wierzącymi, powtarzamy głośno i wyraźnie „Nie” wobec wszelkich form przemocy, zemsty i nienawiści popełnianych w imię religii lub w imię Boga – podkreślał papież Franciszek.

Podczas pierwszego dnia wizyty Ojciec Święty spotkał się z patriarchą Kościoła koptyjskiego Tawadrosem II. Obaj modlili się w kościele św. Piotra i Pawła, gdzie w grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego. Zginęło tam 25 osób. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się samozwańcze Państwo Islamskie.

Poszczególne punkty pielgrzymki Ojca Świętego do Egiptu transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj