fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Projekt ustawy o likwidacji OFE w Sejmie

Środki przeniesione z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne będą prywatną własnością Polaków. Projekt ustawy o likwidacji OFE ma zapobiec wyprowadzeniu oszczędności, co zrobił rząd PO-PSL w 2014 roku.

– Każdy ubezpieczony będzie miał prawo wyboru. Domyślną opcją będzie przeniesienie środków z OFE do IKE z możliwością dalszego zasilania, ale już dobrowolnego. Jednocześnie w przypadku osób, które zdecydują się o przejściu do pierwszego filaru, środki przez nich zgromadzone zostaną zapisane na indywidualnym koncie prowadzonym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a odpowiadające im aktywa trafią do Funduszu Rezerwy Demograficznej – wskazywał Henryk Kowalczyk, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl