fot. twitter.com/MI_GOV_PL

Program budowy dróg w Polsce mimo epidemii koronawirusa cały czas jest realizowany 

Mimo epidemii koronawirusa rządowe inwestycje cały czas są realizowane. Kontynuowany jest program budowy dróg. Dziś w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na dokończenie odcinka S5.

Chodzi o ponad 22-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy Bydgoszczą Północ a Świeciem Południe. Prace nad budową rozpoczęła włoska firma Impresa Pizzarotti. Jednak za brak realizacji zadań i brak płatności dla podwykonawców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o odstąpieniu  od umowy z wykonawcą. Teraz budowę drogi dokończy konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.

Dziś GDDKiA podpisała umowę. Wartość kontraktu to 583,4 mln zł.

– Ta droga jest po prostu niezbędna do tego, by nasz region mógł się rozwijać – mówi minister Łukasz Schreiber.

Koronawirus nie zatrzymał prac budowlanych w naszym kraju – podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Wirus nie zatrzymał polskich budów, wirus nie zatrzymuje polskich budów. Dzisiaj kolejny dzień, w którym możemy potwierdzić stanowisko polskiego rządu, wyrażane wielokrotnie przez premiera Mateusza Morawieckiego, w którym możemy potwierdzić wszystkie ustalenia, które odbywają się między innymi podczas posiedzeń rządowego zespołu zarządzania kryzysowego – zaznacza Andrzej Adamczyk.

Z kolei w  poniedziałek podpisana zostanie umowa z firmą Budimex na budowę odcinka drogi ekspresowej S5 między węzłem na A1 Nowe Marzy, a węzłem Świecie Południe.

TV Trwam News

drukuj