fot. twitter.com/MON_GOV_PL

W stolicy powstaje drugi szpital tymczasowy

W Warszawie powstaje drugi szpital tymczasowy. Tym razem na terenie bazy wojskowej na Okęciu. Trwa również nabór pracowników medycznych.

Obecnie walka z koronawirusem trwa w wielu szpitalach w całej Polsce. Włączają się w nią także studenci medycyny, którzy są już podchorążymi.

– Mamy 536 studentów. Studenci 5 i 6 roku będą pomagać lekarzom. Studenci niższych lat będą świadczyli pomoc medyczną – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Braki widoczne są nie tylko w kadrze. Brakuje także miejsc w szpitalach. Obecnie powstaje już drugi szpital tymczasowy w stolicy. W budowie bierze udział Wojskowy Instytut Medyczny, ale to także zaangażowanie całego polskiego wojska – podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Ten szpital będzie prowadzony przez Wojskowy Instytut Medyczny, a więc przez elitę, jeżeli chodzi o wojskową służbę zdrowia – zaznaczył minister obrony narodowej.

To właśnie ci lekarze uczestniczyli w walce z pierwszą falą koronawirusa we Włoszech na początku tego roku. Obecnie biorą oni udział w leczeniu pacjentów z Covid-19 w Polsce. Jednak, aby szpital mógł funkcjonować potrzeba więcej personelu.

– Niejako pod kierownictwem Wojskowego Instytutu Medycznnego, zapraszamy do tego, żeby zgłaszali się lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Jest 16 specjalności niezbędnych do tego, aby szpital na Okęciu mógł funkcjonować – powiedział Mariusz Błaszczak.

Chęć współpracy można zgłaszać na portalu internetowym www.szpitaltymczasowy.wim.mil.pl. Minister Mariusz Błaszczak zapowiada, że szpital na Okęciu ma być gotowy przed końcem miesiąca.

TV Trwam News

drukuj