Warszawa: inauguracja projektu „Ciepłownia Przyszłości – Odkryj Geotermię”

W Warszawie odbędzie się dziś konferencja inaugurująca projekt o nazwie „Ciepłownia Przyszłości – Odkryj Geotermię”. To okazja do zapoznania się z aktualną sytuacją w krajowym sektorze geotermalnym, w tym z doświadczeniami wynikającymi z nowych inwestycji.

Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów na temat wsparcia dla rozwoju geotermii i wykorzystania jej potencjału. Potem odbędzie się dyskusja ekspertów.

Prelekcję wygłosi m.in. wiceprezes Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, Artur Michalski. Ekspert podkreśla, że geotermia to najlepsze odnawialne źródło energii.

– Chodzi o pokazanie geotermii w rzeczywiście dobrym świetle – takim, jakim jest. Są to źródła energii najlepsze z możliwych i chcemy, żeby samorządy się do tego przekonały. Nie mamy jeszcze tego tak spopularyzowanego, jak byśmy chcieli, ale jesteśmy przekonani, że jest to najlepsze źródło energii i trzeba je popularyzować zwłaszcza  w czasie, gdy mamy kryzys energetyczny, wojnę na Ukrainie. Dywersyfikacja źródeł energii jest potrzebna, a takie źródło jak geotermia jest najbardziej stabilnym i  najbezpieczniejszym – powiedział Artur Michalski.

W konferencji wezmą udział m.in. wiceminister klimatu i główny geolog kraju dr Piotr Dziadzio, prezesi spółek geotermalnych i samorządowcy.

Projekt „Ciepłownia Przyszłości – Odkryj Geotermię” ma podnosić świadomość ekologiczną i promować zasady zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków NFOŚiGW i będzie realizowana do marca 2025 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl