X Marsz Świętości Życia w Warszawie

Ulicami Warszawy przejdzie dziś X Marsz Świętości Życia. Jego hasłem przewodnim są słowa św. Jana Pawła II „Solidarni z życiem”. Celem wydarzenia jest przypomnienie tego, ze życie ludzkie jest wyjątkowe i święte.

O godz. 12.30 w katedrach Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej zostaną odprawione uroczyste Msze św. w intencji obrony ludzkiego życia, szczególnie tego nienarodzonego.

Wierni po Mszach św. udadzą się z obu katedr na Plac Zamkowy. Stamtąd o godz. 14.00 wyruszy marsz, który  uda się w kierunku Bazyliki Św. Krzyża. O godz. 14.45 w bazylice odbędzie się koncert Zespołu „Moja Rodzina”.

Wcześniej, o godz. 13.00, na Placu Zamkowym ruszy akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której będą zbierane pieluchy, mleko dla niemowląt i kosmetyki. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Do udziału w X Marszu Świętości Życia zachęcają ordynariusze diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej. Ks. abp Henryk Hoser w „Razem.tv” podkreśla, ze życie ludzkie jest sakralne we wszystkich jego fazach. Stąd – jak zaznacza ksiądz arcybiskup – wynika odpowiedzialność za każde życie.

– Jest to wydarzenie, które przypomina, że życie ludzkie jest nieporównywalne z życiem żadnej innej istoty na ziemi. Tylko człowiek nosi w sobie obraz Boży. Tylko człowiek ma w sobie tchnienie nieśmiertelności. Tylko człowiek jest przeznaczony do życia wiecznego. Idąc tą drogą świętości życia jesteśmy równocześnie jego świadkami i obrońcami – podkreśla ks. abp Henryk Hoser.

Marsz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Według organizatorów – w zeszłym roku wzięło w nim udział ponad 8 tys. uczestników. W tym roku spodziewanych jest ponad 10 tys. osób.

Inicjatorami Marszu Świętości Życia jest Zakon Rycerzy Jana Pawła II, przy współpracy z archidiecezją warszawską i diecezją warszawsko-praską.

MARSZ_ZYCIA_PLAKAT_A3_mm.indd

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl