fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Prof. Z. Krasnodębski: jeżeli jest jakikolwiek kraj, który jest dumą UE, to jest to Polska

Jeżeli jest jakikolwiek kraj, który jest dumą Unii Europejskiej, kraj sukcesu, to jest to Polska – mówił europoseł PiS, wiceszef PE, kandydujący w wyborach z pierwszego miejsca w okręgu wielkopolskim prof. Zdzisław Krasnodębski podczas konwencji regionalnej w Poznaniu.

Zdzisław Krasnodębski wyraził przekonanie, że PiS w okręgu wielkopolskim zdobędzie dwa mandaty. Ocenił, że Koalicję Europejską łączy jedynie „europejskość” i nienawiść, niechęć do PiS.

Podkreślał, że dla PiS europejskość to „odpowiedni poziom życia” dla wszystkich.

„Jeżeli jest jakikolwiek kraj, państwo, które jest dumą Unii, kraj sukcesu, w którym można pokazać, że rozszerzenie UE w 2004 r. przyniosło rezultat, którym można się pochwalić, pokazać w świecie, to takim krajem jest Polska” – mówił wiceszef PE.

Zdzisław Krasnodębski zaznaczył również rolę walki z nierównościami regionalnymi.

„Bardzo ważne jest wykorzystywanie tych możliwości, które daje UE” – dodał.

Zaznaczył, że PiS chce, żeby Europa zachowała swoją tożsamość.

„Chcemy, żeby Polska była sercem takiej Europy” – mówił wiceszef PE.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl