fot. wsksim.edu.pl

Produkcja WSKSiM na międzynarodowym Festiwalu „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”

W Gdyni dobiegł końca międzynarodowy Festiwal „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”. W tym roku po raz pierwszy swoje etiudy zaprezentowali studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Udział w gdyńskim festiwalu to dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej możliwość prezentacji warsztatu filmowego.

– Każda produkcja, każda etiuda wnosi coś indywidualnego do świata polityki, świata społecznego. Tym bardziej, że żyjemy w czasach, w których cały czas jesteśmy otaczani pięknem. To piękno nas przytłacza – mówiła Monika Szymborska, studentka WSKSiM.

Etiudy pozytywnie odebrała Katarzyna Kownacka, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, która pomagała w organizacji festiwalu. Jak zaznaczyła, formuła studencka powinna zostać rozszerzona.

– Żeby tu były szkoły i łódzkie i gdyńskie, i żebyście mogli sobie stworzyć forum rozmów na temat aktualnej sytuacji gospodarczej, politycznej, kulturowej i duchowej – wskazała Katarzyna Kownacka.

Etiudy zostały bardzo pozytywnie odebrane przez widownię.

– Naprawdę byłem pod wrażeniem. Wspaniałe tematy. Wyjęliście mi wręcz z ust problemy, które widzę codziennie. Mieszkając w Berlinie, kiedy widzę, jak tamta cywilizacja sobie nie radzi – widzę, że problemy, które poruszyliście są dokładnie tymi problemami – zaznaczył Piotr Winiarski, inicjator integracji Polonii w zakresie gospodarczym.

Wśród produkcji, które zakwalifikowały się do konkursu, był film dokumentalny „Bądź Wierny, Idź i Pamiętaj” wyreżyserowany przez Piotra Zarębskiego, wykładowcę WSKiM, i Łukasza Bindka z Telewizji Trwam.

 

TV Trwam News

drukuj