fot. twitter.com/OzdobaJacek

[TYLKO U NAS] J. Ozdoba: Agenda Solidarnej Polski oparta jest na chrześcijańskich wartościach i będzie kontynuowana. Będziemy mieli tutaj dużo do powiedzenia

Agenda Solidarnej Polski oparta jest na wartościach chrześcijańskich, przywiązaniu do tradycji, do wiary, do polskości, do tego, co jest związane z chronieniem rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny (to jest zasada konstytucyjna). Na pewno ta agenda będzie realizowana. Jako ugrupowanie będziemy mieli tutaj dużo do powiedzenia – wskazał Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i poseł Solidarnej Polski w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam.

Wiceminister na początku programu odniósł się do porozumienia podpisanego w sobotę między liderami Zjednoczonej Prawicy. [czytaj więcej] 

– Jako Solidarna Polska dalej będziemy zajmowali się wymiarem sprawiedliwości. Minister Zbigniew Ziobro podkreślał, że forma Zjednoczonej Prawicy jest dobra i dlatego należy ją kontynuować. W 2015 roku Polacy zdecydowali, że te trzy ugrupowania będą tworzyć rząd; także w 2019 i w 2020 – wybór prezydenta to potwierdzenie, że chcą dobrej współpracy. Ta dobra współpraca przynosi owoce. Na gruncie działalności ministra sprawiedliwości widzimy konkretne rezultaty: walka z przestępczością zorganizowaną, możliwość realizacji standardowych programów jak Rodzina 500 plus, ponieważ zbrodnia VAT-owska to przykład konkretnych rozwiązań. Nikt nigdy nie przeprowadził  tego w stanowczy sposób jak Zbigniew Ziobro (…). Wśród działań naszego ugrupowania są także: walka z przestępczością zorganizowaną lekową, odpadową czy reprywatyzacyjną (…). Cieszymy się, że Zjednoczona Prawica będzie kontynuowana. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia – mówił Jacek Ozdoba.

Wiceminister potwierdził, że reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana przez Zbigniewa Ziobro.

– Nie ma żadnego powodu, żeby minister Ziobro nie kierował dalej resortem sprawiedliwości. Udowodnił – nie tylko w ostatnim okresie, także w latach 2005-2007 – że priorytetem jest dobry wymiar sprawiedliwości, który przede wszystkim chroni ofiarę, a przestępców wsadza do więzienia – zaznaczył polityk.

Jakiej ofensywy programowej mogą spodziewać się wyborcy Zjednoczonej Prawicy, zwłaszcza po zaprezentowaniu w polskim parlamencie lewicowej nowelizacji o ochronie zwierząt? Czy Solidarna Polska zostanie „utemperowana” w swoich konserwatywnych działaniach?

– Agenda Solidarnej Polski oparta jest na wartościach chrześcijańskich, przywiązaniu do tradycji, do wiary, do polskości, do tego, co jest związane z chronieniem rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny (to jest zasada konstytucyjna). Na pewno ta agenda będzie realizowana. Jako ugrupowanie będziemy mieli tutaj dużo do powiedzenia – podkreślił gość TV Trwam.

Platforma Obywatelska zapowiedziała wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

– Nic dziwnego. Skoro prokuratura znalazła dowody w sprawach związanych z byłym ministrem Sławomirem N., człowiekiem z najbliższego otoczenia premiera Donalda Tuska, tak ważną osobą w PO i nagle pojawia się wniosek Borysa Budki, to jest to prezent. To docenienie działalności ministra Zbigniewa Ziobro. Zobaczmy zresztą wściekły atak niektórych środowisk na pana ministra. Jeśli ktoś rozwala ludziom miliardowe biznesy, bo okradali państwo polskie, to nic dziwnego, że jest taka reakcja. W historii jest to minister, wobec którego chyba najwięcej podnoszono argumentów o wotum nieufności. To świadczy o jego dobrej pracy. Akurat Borys Budka także był ministrem sprawiedliwości. Dobrze jest zestawić to, co zrobił Borys Budka, a co zrobił Zbigniew Ziobro. To jest przepaść – powiedział Jacek Ozdoba.

 

radiomaryja.pl

drukuj