fot. PAP/Radek Pietruszka

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę koalicyjną

W Warszawie liderzy ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę koalicyjną. To oficjalnie kończy kryzys, który wybuch w obozie rządowym w ubiegłym tygodniu.

Liderzy PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski wygłosili wspólne oświadczenie. Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro jednym głosem wyrazili radość z osiągniętego porozumienia.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że jest to potwierdzenie zobowiązania wobec milionów wyborców.

„Mamy program i stabilną większość w parlamencie” – mówił szef rządu.

„Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w polskiej historii” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk zaznaczył, że nowa umowa koalicyjna to gwarancja kontynuacji zmian w Polsce.

– Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski. Różne mogą być okoliczności, bo wiemy, jaki jest dzisiejszy świat, jaka jest sytuacja, ale z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losy każdego obywatela, będzie uczynione – powiedział Jarosław Kaczyński.

Nowy rząd ma być mniejszy, co oznacza ograniczenie liczby resortów. To ma pozwolić na jego sprawniejsze funkcjonowanie. Zmiany w rządzie mają zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu. Do rządu w roli wicepremiera najprawdopodobniej wejdzie Jarosław Kaczyński.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj