fot. pixabay.com

D. Trump wydał rozporządzenie wykonawcze gwarantujące opiekę medyczną dzieciom, które przeżyły proceder aborcyjny

Amerykański prezydent objął gwarancją opieki medycznej dzieci, które przeżyły proceder tzw. aborcji.  Taki zapis zawiera wydane przez Donalda Trumpa nowe rozporządzenie wykonawcze.  

Jest to zwieńczenie wieloletnich starań o to, by zakazać zabijania dzieci, które przeżyły tzw. aborcję. Wcześniej taki zapis blokował Kongres za sprawą Demokratów, którzy są powiązani z lobby proaborcyjnym.

Przełomu dokonał prezydent Trump, który zapewnił, że wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują. Nazwał to moralnym obowiązkiem.

Każda troska o dzieci nienarodzone jest koniecznością i jest ich prawem – podkreślił Henryk Kuczaj, konsultor Rady ds. Rodziny przy KEP.

– Ufamy, że to rozporządzenie będzie taką tamą dla dzieciobójstwa, które nie jest jakimś science-fiction, jakąś teorią spiskową, bo samo to rozporządzenie już wskazuje na to, sam prezydent Trump o tym mówi. Jest to cenne, ponieważ do dzisiaj dzieci, które przeżyły aborcję, pozostawały same sobie, bez dostarczenia tlenu, bez środków znieczulających, kończyły swoje w życie w kilku, w kilkunastogodzinnej męczarni. To można śmiało określić barbarzyństwem do potęgi – podkreślił Henryk Kuczaj.  

Pełny test aktu prawnego jeszcze nie został ogłoszony, ale ma to być federalna wersja propozycji ustawodawczej przegłosowanej już w niektórych stanach USA.

Rozporządzenie umożliwia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcie działań w trybie natychmiastowym, uzyskuje pełną moc prawną po złożeniu podpisu przez prezydenta.

Według zapowiedzi, administracja Donalda Trumpa ma zwiększać także fundusze federalne na badania w dziedzinie neonatologii, aby każdemu dziecku zapewnić największe szanse na wzrost i rozwój.

 

RIRM

drukuj