fot. PAP/Marcin Bielecki

J. Kaczyński: Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego – kluczowe w programie PiS

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski jest jednym z kluczowych elementów programu PiS – napisał prezes partii Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Według Jarosława Kaczyńskiego rząd premiera Mateusza Morawieckiego konsekwentnie spełnia obietnice złożone Polakom przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

„Dywersyfikacja dostaw jest jednym z najistotniejszych elementów w tej strategii” – wskazał.

W ocenie prezesa PiS na tym polu zrobiło bardzo dużo i podejmuje w tym kierunku kolejne niezwykle ważne zadania.

„Ambitny program rozbudowy gazoportu, postawienie trzeciego zbiornika LNG i drugiego nabrzeża, a także zwiększenie mocy regazyfikacyjnej oraz przeładunkowej terminalu jest właśnie jednym z nich” – przekonywał.

Jak przypomniał, w styczniu można było świętować „mały jubileusz”, czyli odebranie 50. dostawy skroplonego gazu ziemnego.

„Korzystając z okazji pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom gospodarczym za podejmowane starania i za codzienną trudną i żmudną pracę” – podkreślił prezes PiS.

Podziękował za wszystko, co – jak napisał – „wniosło i wnosi wkład do tego szlachetnego dzieła, jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Rzeczpospolitej”, a także za zaangażowanie na rzecz pomyślności ojczyzny.

List prezesa PiS odczytał szef MSWiA Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj