fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Toruń: Pielęgniarstwo nowym kierunkiem na WSKSiM?

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zamierza otworzyć nowy kierunek – pielęgniarstwo. Studia trwałyby 5 lat. Zapowiedział to w piątek podczas konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu rektor założyciel uczelni o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Rektor założyciel uczelni wskazał, że studia pielęgniarskie stanowiłyby żywy pomnik pro-life dla św. Jana Pawła II.

Jak słyszę, na wyższej uczelni – nie powiem której – etykę medyczną wykłada (Jan – przyp. RIRM) Hartman, to za całym szacunkiem, ale jeżeli słyszę o pielęgniarstwie i katoliczka profesorka mówi, że będzie eutanazja i ona jest za tym. Tylko jedna siostra zakonna w tej grupie mówiła, że nie może tak być. Oni zaś mówią, że siostra tak mówi, bo siostra jest siostrą i ma takie życie. Trzeba iść we właściwym kierunku Trzeba człowieka kształtować – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

WSKSiM kształci obecnie specjalistów w zakresie dziennikarstwa, politologii, kulturoznawstwa czy informatyki. Oprócz studiów licencjackich i magisterskich oferuje szereg studiów podyplomowych.

Nowością są studia podyplomowe z zakresu ekonomii oraz prestiżowe studia MBA. Warto zaznaczyć, że WSKSiM jest jedną z czołowych uczelni niepublicznych w Polsce.

RIRM

drukuj