Niesamowite, wspaniałe, niezapomniane

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się zimowe warsztaty dla młodzieży, które rozpoczęły się w miniony piątek.

Wzięło w nich udział około stu osób, nie tylko z całej Polski, lecz także spoza granic naszego kraju. Młodzież uczestniczyła we wspaniale zorganizowanych warsztatach: aktorskich, radiowych, kulturoznawczych, politologicznych, tanecznych, prasowych, z komunikacji oraz muzycznych. Uczestników podzielono na 6 grup. Wiele nastolatków przyjechało do WSKSiM po raz pierwszy. Inni byli już kolejny raz. Każda grupa miała swojego opiekuna.

Przez wszystkie warsztatowe dni razem mogliśmy modlić się na Eucharystii. Wysławialiśmy Boga podczas Wieczoru Uwielbienia. Ponadto organizatorzy zaplanowali dla nas wiele atrakcji. Zaprezentował się nam Teatr Studencki „Dobry Wieczór”. Młodzi aktorzy przygotowali spektakl pt. „Fircyk w zalotach”. Mieliśmy także okazję poznać piękne miasto Mikołaja Kopernika i słodkiego piernika – Toruń. Odwiedziliśmy również siedzibę Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Najważniejszym punktem warsztatów był wykład z pedagogiki mass mediów wygłoszony przez o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja i rektora założyciela WSKSiM. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Na nasze spotkanie dyrektor Radia Maryja zaprosił Niemkę – byłą stewardesę, która opowiedziała nam świadectwo swojego życia. Zawierzyła je całkowicie Bogu, który dopomógł jej przezwyciężyć chorobę.

Na zakończenie warsztatów wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu referowanego przez panią dr Monikę Kacprzak, wykładowcę WSKSiM, na temat „Czego media nam nie mówią?”.

Rewelacyjne były warsztaty muzyczne, animowane przez pana Zbigniewa Małkowicza z Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN. Młodzież swoimi zdolnościami muzycznymi przyczyniła się do owocniejszego uczestnictwa w naszych spotkaniach modlitewnych i oczywiście w Eucharystii.

Warsztaty dla wielu z nas były pomocne w wyborze przyszłej uczelni. Klimat, atmosfera, profesjonalne i na bardzo wysokim poziomie wszystkie, bez wyjątku, zajęcia były rewelacyjne! My, ich młodzi uczestnicy – dostaliśmy duży ładunek wartości duchowych, które głęboko zapadły nam w serca. Odkryliśmy Boga, który jest najważniejszy, najpiękniejszy i najwspanialszy!

Halina Rzewuska, Toruń

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl