fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent wręczył nominacje na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek dwóm funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej nominacje na stopień nadinspektora. Jak mówił, dzięki reformom, służby skarbowe zaczęły przynosić państwu większe dochody.

Awansowani zostali zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku inspektor Dariusz Muszyński oraz naczelnik lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. inspektor Sylwester Skórski.

Prezydent Andrzej Duda dziękował obydwu za to, że przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia reformy.

„Właściwie natychmiast ta nowo ukształtowana służba stała się wydajna i zaczęła przynosić Skarbowi Państwa dużo większe dochody” – oświadczył prezydent.

Zaznaczył, że dzięki administracji celno-skarbowej państwo jest w stanie realizować wiele potrzebnych w Polsce rozwiązań prospołecznych.

„Myślę przede wszystkim o tych świadczeniach ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci, jak 500 plus, 300 plus czy wszytko inne, co możemy dzisiaj oferować w ramach sprawiedliwego podziału dóbr w społeczeństwie” – powiedział.

Prezydent podziękował funkcjonariuszom za dotychczasową służbę oraz podkreślił, że w swoich regionach – lubuskim i podlaskim – „walnie przyczynili się do sprawnego działania” administracji skarbowej.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że gdyby nie zbieranie ceł, podatków państwo nie mogłoby funkcjonować.

W piątkowej uroczystości wręczenia aktów nominowania na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, uczestniczyli m.in. wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinspektor Piotr Walczak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, doradczyni prezydenta RP Zofia Romaszewska, wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

PAP

drukuj