fot. Nasz Dziennik/Mateusz Marek

Prezydent spotka się z prezesem PiS-u ws. reformy sądownictwa

Prezydent Andrzej Duda spotka się dzisiaj z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim. Do spotkania dojdzie w Belwederze.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że tematem rozmowy będzie kształt reformy wymiaru sprawiedliwości. Spotkanie odbędzie się na prośbę Prawa i Sprawiedliwości – dodał prezydencki minister.

Poseł Małgorzata Zwiercan z koła poselskiego Wolni i Solidarni ma nadzieję, że dialog doprowadzi do wypracowania realnych propozycji dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Jednocześnie poseł wyraża swoje niezadowolenie odwlekaniem zmian w sądownictwie.

– Troszeczkę zasmucają mnie wiadomości o odsunięciu w czasie procesu legislacyjnego tych ustaw – że potrzebna jest dodatkowa debata. […]Mam nadzieję, że to wszystko idzie w dobrym kierunku, bo najważniejsza jest rozmowa i dialog – podkreśla poseł Małgorzata Zwiercan.

Minister w kancelarii prezydenta Andrzej Dera zapewnił w środę, że pomiędzy Pałacem Prezydenckim a PiS-em są różnice zdań, ale jest ten sam cel.

Sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker powiedział w czwartek, że w sprawie reformy sprawiedliwości obie strony – prezydent i PiS – będą miały swoje propozycje i konieczny jest konsensus. Umawialiśmy się na zmiany i one muszą być razem przeprowadzone – zaznaczył

25 września Prezydent Andrzej Duda zaproponował w miejsce zawetowanych ustaw o KRS i SN własne propozycje w tym zakresie. Obecnie projekty czekają na prace w Sejmie.

RIRM

drukuj