fot. twitter/policja

Stołeczna policja szuka chętnych do służby

Stołeczna policja rusza z kampanią zachęcającą do wstępowania w szeregi warszawskich policjantów. Aby przybliżyć wymagania i specyfikę służby, policjanci przygotowali film promocyjny i broszurę informacyjną.

Kampania jest skierowania zarówno do chłopców, jak i do dziewcząt.

„Rozpoczęliśmy akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych, która ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi policji. Już odbyło się kilka spotkań z uczniami” – powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

Spotkania z licealistami odbyły się już w jednej ze szkół w Warszawie, w liceum w Brwinowie i w zespole szkół w Pomiechówku. Uczniowie otrzymali także broszurę informacyjną, w której znalazły się najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w policji.

W opracowanej broszurze zainteresowani policyjną służbą mogą znaleźć także porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania związane ze służbą w policji, m.in. czy bez dobrej formy fizycznej można zostać policjantem, jak przygotować się do rozmowy z policyjnym psychologiem i jak przejść rozmowę kwalifikacyjną do policji.

Broszurę i film promocyjny można znaleźć na stronie http://policja.waw.pl/.

PAP/RIRM

drukuj