fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP przyjął ministra spraw zagranicznych Chorwacji

Rosyjska agresja na Ukrainę, bezpieczeństwo na Bałkanach Zachodnich i współpraca w ramach Inicjatywy Trójmorza były tematami rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z Gordanem Grliciem Radmanem, ministrem spraw zagranicznych i europejskich Chorwacji – poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej.

„Prezydent Andrzej Duda przyjął Gordana Grlicia Radmana, ministra spraw zagranicznych i europejskich Chorwacji” – poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej.

„Wśród tematów rozmowy: agresja rosyjska na Ukrainę, sytuacja bezpieczeństwa na terenie Bałkanów Zachodnich i polsko-chorwacka współpraca w ramach Trójmorza” – dodano.

W piątek Gordan Grlić Radman składał wizytę w Polsce. Spotkał się ze Zbigniewem Rauem, szefem polskiego MSZ, a także m.in. Elżbietą Witek, marszałek Sejmu.

Wizyta związana jest z obchodzonym w tym roku 30-leciem nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską i Chorwacją.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl