fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent: Niebawem wypłata środków klęskowych dla mieszkańców Kaniowa; MSWiA zapewni dalszą pomoc

Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych dla mieszkańców Kaniowa; MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc- poinformował w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

Ponad 20 dachów zostało uszkodzonych wskutek przejścia trąby powietrznej w rejonie miejscowości Kaniów w gminie Bestwina (powiat bielski). Na razie nie ma informacji, by ktoś miał doznać obrażeń, część mieszkańców ewakuowała się samodzielnie.

Prezydent poinformował, że w niedzielę odbył konsultacje w tej sprawie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.

„Wichura uszkodziła 22 budynki w tym 8 poważnie (dachy). Nikt nie został ranny. Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych. MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc” – napisał prezydent na Twitterze.

Jak przekazała PAP w niedzielę rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, burza z trąbą powietrzną przeszła przez okolice Kaniowa po godz. 14.00. Następnie mieszkańcy zaczęli zgłaszać uszkodzenia, głównie dachów w budynkach mieszkalnych.

Z informacji Gołębiowskiej na godz. 16.00 wynika, że zgłoszono 19 uszkodzeń dachów na budynkach mieszkalnych i 2 na budynkach gospodarczych. Zerwany został jeden dach z budynku mieszkalnego; jeden budynek ma uszkodzone ściany szczytowe.

„Tam mieszkańcy ewakuowali się sami” – zaznaczyła rzeczniczka.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl