fot. PAP/Grzegorz Momot

Prezydent RP: To są wybory, które mogą przesądzić o naszej przyszłości na dziesięciolecia

To są wybory, które przesądzą o przyszłości naszego kraju i naszej przyszłości nie na pięć lat, nie na 10 lat. Myślę, że mogą przesądzić na dziesięciolecia o tym, jak będzie się rozwijało polskie państwo – mówił w Starym Sączu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił się najpierw do mieszkańców.

„Dziękuje, że czekaliście na mnie, tu, w moim kochanym, rodzinnym Starym Sączu” – mówił w piątek wieczorem.

„To są wybory, które przesądzą o przyszłości naszego kraju i naszej przyszłości nie na pięć lat, nie na 10 lat. Myślę, że mogą przesądzić na dziesięciolecia o tym, jak będzie się rozwijało polskie państwo” – podkreślał Andrzej Duda.

„Jeżeli te zmiany robione spokojnie, systematycznie i metodycznie, których zaczęliśmy dokonywać od 2015 roku, a które rozpoczęły się od mojego zwycięstwa wyborczego, a które biegły także przez moje wszystkie spotkania z rodakami w całej Polsce, poprzez słuchanie tego, co mieli mi do powiedzenia” – dodał szef państwa polskiego.

Jak zaznaczył, podczas swojej prezydentury odwiedził wszystkie powiaty, gdzie rozmawiał z ludźmi, a zmiany wprowadzone w Polsce były efektem tych rozmów i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

Przypomniał moment, kiedy odbierał w Starym Sączu honorowe obywatelstwo.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Głosowanie będzie możliwe w godzinach 7.00-21.00.

PAP

drukuj