fot. Tomasz Strąg

Andrzej Duda pojechał podziękować Matce Bożej Częstochowskiej

Pierwszy dzień nowego prezydenta elekta był bardzo symboliczny. Andrzej Duda odwiedził narodowe Sanktuarium na Jasnej Górze, aby podziękować Matce Bożej Królowej Polski za zwycięstwo w wyborach.

Wizyta prezydenta elekta nie była zaskoczeniem dla Ojców Paulinów. Andrzej Duda wcześniej wielokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę.

– Przez całe życie tutaj pielgrzymował. Są to i rodzinne tradycje i osobista potrzeba serca – mówi o. Robert Jasiulewicz, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

Andrzej Duda dziękował Matce Bożej Królowej Polski za zwycięstwo w wyborach oraz powierzył w modlitwie wszystkich Polaków.

– Ufamy, że Maryja, która jest z nami na przestrzeni wieków, tyle razy dawała nam dowody, że opiekuje się naszym narodem, naszą Ojczyzną przez posługę Pana Prezydenta weźmie nasz naród w swoje matczyne ramiona – mówił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

O. Waligóra przekazał prezydentowi Kopie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

– Bóg zapłać za tę dzisiejszą obecność, która jest dla nas wielkim znakiem. Wielkim znakiem nadziei. Ufamy, że to wszystko będzie nas prowadziło do odnowy duchowej, moralnej, ale także i społecznej całej naszej Ojczyzny – powiedział o. Marian Waligóra.

Ojcowie Paulini zapewnili Andrzeja Dudę o stałej modlitwie w jego intencji.

– Myślę, że ta modlitwa prezydenta za naród, za całą Polskę to jest jakiś dobry znak, że pan prezydent do wszystkich wychodzi z sercem. Modli się za wszystkich. My również otaczamy modlitwą posługę pana prezydenta – zaznacza o. Robert Jasiulewicz.

Prezydent elekt oddał także hołd rot. Witoldowi Pileckiemu. Wczoraj przypadała 67. Rocznica śmierci tego wielkiego bohatera narodowego. Andrzej Duda przed tablicą upamiętniającą pomordowanych w więzieniu Rakowieckim w Warszawie złożył kwiaty.

Andrzej Duda pojawił się w poniedziałek również na Wawelu w Krakowie. Modlił się w narodowej katedrze oraz złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezydent elekt podkreślał, że to, kim jest i w jakim miejscu się znajduje, w dużej mierze zawdzięcza prezydentowi Kaczyńskiemu.


TV Trwam News/RIRM

drukuj